Meelerahuharjutused

Need tõhusad tehnikad sobivad nii lastele kui täiskasvanutele, et tulla välja hajevil mõtetest, segavatest emotsioonidest või pinges olekust. Samal ajal kasvab oskus keskenduda, rahuneda ja enda sees toimuvaga paremini toime tulla.

Vaikuseminutite audioharjutuste teostusse on panustanud mitmed Eesti näitlejad, et toetada vajalike oskuste ja vahendite jõudmist peredeni.

Kuulamise kogemine

Loomulike helide märkamist saab kasutada mõtete ja emotsioonide virvarrist väljumiseks ja täielikult käesolevas hetkes toimuva juurde tulemiseks. Sellega kaasneb enamasti rahunemine ja suurem ärksus. Proovi ise ja tea – see harjutus aitab ka lastel häälestuda ja keskenduda vajalikule tegevusele. Harjutus on lihtne ja pakub põnevust isegi rahututele lastele.
(Pikkus 4:38, loeb Loore Martma.)

Hingamise jälgimine

Hingamisele keskendumine on üks parimaid viise rahunemiseks ja selginemiseks. Hingamine toimub alati praegu – me ei saa hingata ette ega tagantjärgi – seepärast aitab see meil püsida tähelepanuga käesolevas hetkes. Harjutust on meeldiv teha ja sellel on kiire tasakaalustav mõju enesetundele.
(Pikkus 4:32, loeb Mirtel Pohla.)

Keha tunnetamine

Keha aistingute tajumine mõjub lõdvestavalt ja võimaldab enda enesetundest teadlikumaks saada. Harjutus treenib keskendumisvõime suunamise ja hoidmise oskust. Harjutus eeldab natuke pikemaajalist keskendumist ja seetõttu on mõju sügavam. Regulaarne kasutamine mõjub tervistavalt ka keskendumisraskustega lastele. Soovitame teha harjutust võimalusel lamavas asendis. (Pikkus 4:54, loeb Tambet Tuisk.)

Tänulikkuse harjutus

Soovid keskenduda enam heale? Tänulikkuse harjutus annab võimaluse keskenduda nendele hetkedele ja asjaoludele, mis meid kosutavad ja toetavad. Harjutus sobib imehästi õhtusse, saad seda teha üksi või koos perega, püüdes pihku positiivsed hetked möödunud päevast.
(Pikkus 2:58, loeb Indrek Ojari.)

 

*******

Perede videokursus – mängime koos lapsega pereelu rahulikuks ja pingevabaks!

Mänguline videokursus on koos lastega loodud lõbus teadveloleku õpe, et ühiselt kasvatada tasakaalukust, kuulamise oskust ning emotsioonidega toimetulekut. Kokku 12 eelsalvestatud mängulist videot (pikkusega 10–15 min), mida koos lapsega endale sobival hetkel vaadata ja kaasa teha. Lapsevanemad saavad lisaks inspiratsiooni koguda videoid täiendavatest nõuandetekstidest.

Võtke koos lapsega mõnuga aega, et videos nähtut ja kogetut ise läbi teha ning ühiselt taas ja taas korrata – oskused kujunevad regulaarsel harjutamisel! Seetõttu soovitame vaadata videoklippe ülepäeviti ja vahepeal õpitut koos rakendada.

https://vaikuseminutid.ee/kursus/lustlik-ja-praktiline-veebikoolitus-peredele/

Meelerahuharjutuste leht on sündinud koostöös MTÜ-ga Vaikuseminutid.