Kuidas lapsega mängida?

Lihtsalt lase lapsel juhtida! Võta aega ja mängi lapsega iga päev vähemalt 10 minutit tema juhtimisel. Lapsega ei ole vaja kogu päeva koos mängida ja tegutseda, aga iga päev 10–15 minutit kõige muu tegevuse kõrvale jätmist ja kogu tähelepanu lapsele suunamist on tehtav. Pigem vajavad lapsed regulaarseid lühemaid mänguaegu kui aeg-ajalt ühte pikka maratoni.

Tihti ei mängi lapsevanemad oma lastega, sest nad ei oska, või neil on kuidagi piinlik pisikeste lastega eakohastes mängudes osaleda. Tegelikult ei pea last kogu aeg mängus juhendama, vaid hoopis tema tegevusi matkima ning laskma lapsel tegevusi välja mõelda ja mängu juhtida.

Kuidas lapsed ikkagi sellisel juhul arenevad ja õpivad, kui vanemad ei struktureeri nende mängu ega paranda nende vigu? Näiteks, kuidas laps oskab selle pusle kokku panna, kui vanem täiskasvanuna ei näita talle õiget lahendust ette? Laps õpib kõige paremini just läbi katsetamiste ja siin on vaja vanemal eelkõige kannatlikkust, et laps saaks proovida ja leida sobivaima lahenduse. Käsud, keelud ja pidevad parandused vähendavad lapse soovi proovida ning olla loov ja julge.