Kas ka teie peres on mõnikord nii, et vanema ja lapse vahel kisub tuliseks ning tunded keevad üle? Lahendus pingelisele olukorrale on RAHUNEMISPAUS!

Rahunemispaus – see on teadlik aja mahavõtmine oma keha ja meele rahustamiseks.

Rahunemisvõtteid, mida selle pausi ajal kasutada, on mitmeid. Ühte kindlat nippi, mis sobiks igale vanemale ja lapsele, ei ole olemas. Sobivad näiteks erinevad hingamistehnikad, füüsiliste liigutustega harjutused, visualiseerimis- ja meelerahuharjutused jm. Vanemana saad ise katsetada ja proovida, mis sinu jaoks ühes või teises olukorras toimib ning harjutada erinevaid võtteid ka lapsega.

Rutiinsed rahumeelsed harjumused iseenda rahustamiseks on need, mille toel saab laps edaspidigi elus paremini toime tulla. Nii teab ta siis, kuidas toimida, kui mingis olukorras tekib näiteks viha väikevenna ootamatu käitumise peale või kurbus, kui lasteaiasõber ei taha temaga koos mängida.

Lühike paus, et maha rahuneda või enesevalitsus tagasi saada, on tänapäeva ärevas maailmas oma tugevate tunnetega toimetuleku viis, mida lapsed saavad kogu elu vältel kasutada, kui see neile väikesest peast selgeks õpetada.

Inspiratsiooniks: