Sotsiaalkindlustusameti taskuringhääling #jutusoniva

#15 Igal lapsel on oma lugu

Igal lapsel on oma kasvamise lugu – kasvab ta siis oma sünniperes või armastab teda kasupere. Vanemlus on keeruline ja vahel juhtub nii, et ei teata, kuidas edasi minna. Kui ise ei tea ega oska, siis on igati normaalne küsida abi. Asendushoolduse teemalises podcastis vestleb Sirle Blumberg pere- ja paariterapeut Meelike Saarnaga koolitus- ja nõustamisfirmast Parem Elu.

#3 Asendushooldus

Lapse parim kasvu- ja arengukeskkond on tema perekond. Kahjuks ei ole aga kõigil lastel võimalust üles kasvada oma sünnivanemate juures.

Mida tähendab asendushooldus ja kuidas saada hoolduspereks? Ehk on ka sinu südames ruumi lapsele, kes ei saa kasvada oma sünniperes.

#16 Lapsevanemaks kasvamise teekond koos lapsega (vene keeles)

Psühholoog Margarita Kerson-Saulis jagab oma mõtteid ja kogemusi tööst laste ja peredega ning julgustab mitte jääma võimalike küsimuste või muredega üksi, vaid pöörduma spetsialisti poole. Psühholoog ei anna hinnanguid, vaid kuulab ja aitab perel näha lahenduste võimalusi.

Kõik lapsevanemad vajavad mingil etapil nõu ja tuge, sest me ei sünni vanemateks, me kasvame vanemateks ja see teekond on täis väljakutseid.

Психолог Маргарита Керсон-Саулис делится своими мыслями и опытом в работе с семьями и детьми. Посыл Маргариты – не оставайтесь наедине со своими вопросами или возможными переживаниями, обращайтесь к специалисту. Психолог не дает оценок, он поможет семье увидеть возможные решения.

Все родители на каком-то этапе нуждаются в совете и поддержке, потому что мы не рождаемся родителями, мы ими становимся, и этот путь совсем не простой.

Kuula kõiki sotsiaalkindlustusameti taskuringhäälingu saateid!