Asenduskodus üles kasvanud tüdrukute podcast „Hingega üks“ räägib inimeseks olemisest

Fotol: „Hingega üks“ autorid Karin ja Viktoria

Asenduskodus üles kasvanud tüdrukute podcast „Hingega üks“ räägib avatult inimeseks olemisest nii vaimses kui füüsilises kehas. Esimeses taskuhäälingu episoodis nimega „Spill the tea: meie elu asenduskodus“ meenutavad Karin ja Viktoria enda kogemusi ja katsumusi asenduskodus elades. Juttu on ka oma tunnete väljendamise ning kuulamise oskusest ja tähtsusest.

Tüdrukud kasvasid koos üles ühes asenduskodus ehk vana nimega lastekodus, palkmajas männimetsa sees. Üks neist sattus sinna lasteaiaealisena koos viis aastat vanema vennaga, kuna nende emal oli vaimse tervisega probleeme, teine koos õdedega seetõttu, et ta vanematel olid alkoholiprobleemid.

Noored naised panevad südamele, et väga raske lapsepõlvega lapsed vajavad täiskasvanutelt täiesti teistmoodi käitumist – ära kuulamist ja psühholoogiharidusega inimese abi, et oma probleemide ja emotsioonidega toime tulla.

Podcasti teises episoodis nimega „Asenduskodu Q&A: kondoom, kiiver ja kummikud“ vastavad nad kuulajate küsimustele ja räägivad detailsemalt asenduskodus elamisest.

Head kuulamist!

„Hingega üks“ podcaste saab kuulata siin:

Viska pilk peale ka Viktoria ja Karini Instagramile: @hingega1podcast

Silja Oja, sotsiaalkindlustusamet